dr hab. Ewa Domagała–Zyśk, prof. KUL

Pedagog specjalna ze specjalizacją pedagogika osób z trudnościami w nauce, terapia pedagogiczna, pedagogika osób z niepełnosprawnością intelektualną, surdopedagogika i surdoglottodydaktyka, specjalne potrzeby edukacyjne.

dr Magdalena Markowska

Wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu, psycholożka dzieci i młodzieży.

dr Tomasz Marcysiak

Socjolog, wykładowca Uniwersytetu WSB Merito w Bydgoszczy. Ekspert w zakresie badań przemian zachodzących na obszarach wiejskich. Metodami socjologii jakościowej bada postawy przedsiębiorcze mieszkańców wsi, kulturę ludową oraz strategie zawodowe i aspiracje edukacyjne młodzieży i dzieci. Organizator licznych obozów naukowych i projektów badawczych dla studentów. Mówi o sobie, że jest tak zwanym socjologiem zaangażowanym lepiej czującym się w terenie niż w gabinecie. Zainteresowania naukowe: socjologia wsi, socjologia miast, przemiany społeczne, badania jakościowe.

dr Jakub Elwertowski

Wykładowca na Wydziale Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy (Filia) Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu, doktor sztuki w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacji dzieł sztuki, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu i Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej.

Aleksandra Gierej

Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Agnieszka Bergtold-Kuczyńska

Ekspert i praktyk HR z ponad 20-letnim stażem w pracy jako trener i konsultant w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.

Regina Mynarska

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych z zakresu prowadzenia szkoleń w Wyższej Szkole Biznesu. Dwukrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Audiodeskryptorka, autorka tekstów ETR, koordynatorka dostępnych wydarzeń, autorka projektów społeczno-kulturalnych, trenerka i nauczycielka akademicka w dziedzinie dostępności.

mgr inż. Cezary Graul

Menedżer kierunku informatyka w biznesie.

Absolwent Teleinformatyki oraz Zarządzania, co w połączeniu z doświadczeniem zdobytym podczas studiów w Dronten University of Applied Sciences w Holandii oraz na Uniwersytecie Kopenhaskim w Danii determinuje jego multidyscyplinarność naukową. Posiada szereg publikacji w zakresie hybrydowych metod edukacji, technik blended learning, a także innowacyjnych rozwiązań w zakresie motywacji i ewaluacji różnych obszarów kształcenia. Pełnił funkcję Kierownika Laboratorium Systemów Business Intelligence funkcjonującego w ramach projektu Regionalnego Centrum Innowacyjności II na UTP w Bydgoszczy. Uczestnik programu „Transformation.doc” na Uniwersytecie Wageningen w Holandii, gdzie zdobył cenne doświadczenie w zakresie kompetencji miękkich niezbędnych w skutecznym zarządzaniu projektami. Posiada bogate doświadczenie w realizacji wielu projektów krajowych i międzynarodowych. Ekspert Komisji Europejskiej w ramach projektu EASME (Executive Agency for Small & Medium-sized Enterprises).

Marcin Kowalski

 

Programista, specjalista IT i dostępności cyfrowej, trener ds. dostępności cyfrowej stron internetowych i dokumentów elektronicznych, koordynator ponad 150 wdrożeń portali dla administracji publicznej i klienta biznesowego, szkoleniowiec.