Powrót do góry

Jubileusz WSB w Opolu 10 lat razem dla biznesu

Aktualności

Podziel się:

Ten rok akademicki będzie dla WSB w Opolu wyjątkowy - świętujemy bowiem jubileusz 10 lat. Obchody rozpoczęliśmy uroczystą galą, której hasłem przewodnim jest "10 lat razem dla biznesu". To jednocześnie hasło całego naszego roku jubileuszowego. Galę, która odbyła się w  sobotę 30 września w hali DomExpo, zaszczyciło wielu znamienitych gości, m.in. przedstawiciele władz województwa i miasta, władze i pracownicy uczelni oraz partnerzy biznesowi WSB w Opolu. 

Od początku istnienia celem WSB jest bowiem jakość i praktyczność kształcenia, dzięki czemu dzisiaj jesteśmy nie tylko uczelnią atrakcyjną dla studentów i słuchaczy, ale także sprawdzonym partnerem wielu firm i instytucji – mówi dr Katarzyna Mizera, dziekan WSB w Opolu

Musicie wiedzieć, że początkowo Wydział Ekonomiczny w Opolu Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu mieścił się w budynku nad Stawkiem Barlickiego. Mieliśmy w ofercie jeden kierunek studiów I stopnia a grupa naszych studentów liczyła 140 studentami. Dzisiaj, po 10 latach, prócz nowoczesnej lokalizacji przy Kośnego 72, która w mieście jest już dobrze znana, w tym semestrze otwieramy również  centrum studiów podyplomowych w biznesowym budynku Nowe Chabry.

Od początku funkcjonowania WSB w Opolu - czyli od roku 2007 - aż do dzisiaj, uczelnia rozwinęła się do poziomu prawie 3 tysięcy studentów i słuchaczy, 7 kierunków studiów I i II stopnia, kilkudziesięciu kierunków studiów podyplomowych oraz prestiżowego programu MBA. Uczelnia macierzysta – wrocławska WSB pozyskała też uprawnienia doktorskie.

Obchody jubileuszu rozpoczęliśmy oficjalnie od podziękowania osobom i firmom, dzięki którym opolska WSB tak prężnie się rozwija. Współpraca nauki i biznesu jest dla nas bardzo ważna, umożliwia nam bowiem wpieranie i rozwój najlepszych kompetencji naszych studentów i słuchaczy. Kolejnym wyjątkowym momentem obchodów dla uczelni będzie uroczysta inauguracja jubileuszowego dla nas roku akademickiego 2017/2018.

male_m1_0251.jpgmale_m1_0293.jpgmale_m1_0191.jpgmale_m1_0179.jpgmale_m1_0259.jpgmale_m1_0271.jpg

03-10-2017